1 вересня 2023 року

/Files/images/1-4.jpeg Дорогі першокласники, вітаю вас з Днем знань. Сьогодні ви стоїте на порозі всього нового і незвіданого, цікавого і захопливого. І нехай ваші перші кроки по стежці освіти будуть успішними, і нехай вас не лякають ніякі перешкоди на цьому шляху. Бажаю вам завжди залишатися веселими, дружніми та цілеспрямованими.

Ваша перша вчителька))

Наші шкільні історії.

Історія перша. Як ми школу досліджували

/Files/images/skripnik_oyu/2.jpg У перший тиждень навчання наймолодші учні школи досліджували приміщення закладу, знайомились з тими людьми, хто тут працює.

В першу чергу завітали до кабінету керівника, познайомилися з Русланою Миколаївною, а також секретарем Наталією Іванівною, дізналися про особливості їхньої роботи. Далі на нас чекала бібліотека. Бібліотекар Любов Анатоліївна відкрила для нас світ книжок, розповіла про різноманіття книг. Потім ми попрямували до шкільної їдальні та кухні. Оглянули приміщення, познайомилися з кухарем Наталією Василівною і завгоспом Ганною Іванівною. І тепер з нетерпінням чекатимемо смачних обідів від наших кухарів. Пішли також і до учительської кімнати. Побачили, де працюють вчителі — перевіряють зошити, заповнюють журнали, діляться думками, ідеями. Найвеселіше було у спортивному залі! Він вразив нас своїми розмірами. А ще тут можна стрибати, бігати, грати в ігри. Побували також і в актовому залі на другому поверсі. Уявили себе акторами на сцені, посиділи на глядацьких місцях. Дізналися про те, що у школі є музей (ми туди ще неодмінно завітаємо). Ну і, звісно, були активності і у нашому класі. Відпрацювали також евакуацію з приміщення школи у разі повітряної тривоги. Надворі познайомились з технічним персоналом закладу: прибиральницями, двірником, майстром з обслуговування будівлі.

Наша зустріч була корисною і цікавою! Далі буде

Відео за покликанням wym-1695936210532

Історія друга. Як ми правила складали, гралися та робили спільний виріб

/Files/images/skripnik_oyu/3.jpg На другому тижні навчання ми багато говорили про правила, яких потрібно дотримуватись у школі, про їхню важливість і необхідність. Сьогодні ми приймали правила нашого класу, узгоджували, вносили пропозиції. Разом створили плакат із цими правилами і пообіцяли їх дотримуватись. Веселою була наша перерва! Ми грали у гру “Баба Куця, на чому стоїш?...” Так класно було! А потім ми розмовляли про те, як важливо бути дружніми, згуртованими, добрими один до одного. Бо ми — одна команда, ми — одна шкільна сім’я! І наш девіз — “Один - за всіх, і всі — за одного!” Разом створили спільний виріб — осіннє деревце. Далі буде

Відео за покликанням wym-1695936857978

Історія третя. Як ми поєднували корисне з приємним

/Files/images/skripnik_oyu/1695667850190.jpg Цей тиждень був для нас дуже продуктивним.

Ми старанно навчалися. Знаємо вже все про речення. Вміємо ділити слова на склади, визначати, який склад наголошений, прописувати різні елементи.

Вивчили число і цифру 5, навчилися писати п’ятірочку. З кожним днем у нас все краще і краще виходить писати, наші пальчики стають все слухнянішими!

А ще ми багато говорили про дружбу: які справжні друзі, хто може бути друзями (виявляється, що у хлопчиків і дівчаток дуже багато спільних захоплень, що дружити МОЖНА і ТРЕБА з усіма. Це так цікаво!). Також ми вчились знайомитись і знаходити нових друзів. Розповідали про друзів наших менших – чотирилапих, хвостатих, пухнастиків і не дуже пухнастих – про своїх домашніх улюбленців. Робили собачку у техніці оригамі. Не забували також і відпочивати))

Цього тижня увесь світ відзначав День миру. Ми теж говорили про те, як важливо для всіх жити в мирі, як хочуть цього усі люди, і дорослі, і малі. Поділилися своїми думками і виготовили красиві поробки.

Ще на нас чекала одна приємність: нас запросили до сусіднього селища, привітали з тим, що ми вже школярики і вручили подарунки-пакуночки з канцелярією. Ми були дуже раді. Ну і, звісно, подякували. Бо учні Кривобалківського ліцею – чемні діти.

Та й сама подорож була для нас невеличкою пригодою. Гарно було! А далі буде ще краще!

Відео за покликанням wym-1695937098701

Історія четверта. Про сильних і відважних

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2023-10-06 215047.png Цього тижня ми дізналися, що звуки бувають голосними і приголосними, а приголосні, у свою чергу – твердими та м’якими. Продовжували тренувати свої пальчики, прописуючи різні елементи. А також ми вивчили вже числа першого десятка і навчилися писати всі цифри.

На уроках курсу Я досліджую світ дізналися про довкілля, а також з чого воно складається, з’ясували, що допомагає його вивчати. Досліджували зв’язок між живою і неживою природою, рослинами і тваринами. Визначали кола свого спілкування. Обговорювали, як поводитись з незнайомцями.

Виготовляли спільну роботу – робили будиночки з паперу для аплікації «Наше село».

Взяли участь в онлайн-марафоні здоров’я до Дня працівників освіти, показали, які ми спортивні (дивитися руханку)

Зі слоганом «Ми не підведемо!» продемонстрували свою силу – виказали свою повагу захисникам. Привітали військових відео листівкою. А «справжні» листівочки зі словами подяки і нашими побажаннями неодмінно відправляться до них незабаром.

/Files/images/skripnik_oyu/1696626282539.jpg Не забули також привітати нашу Ольгу Юріївну з професійним святом – Днем учителя))

P.s : Дякую вам, мої хороші! Ваша О.Ю

Більше у відео за покликанням wym-1696757722111

Історія п'ята. Сповнена сюрпризів

/Files/images/skripnik_oyu/1696709949687.jpg Цього тижня ми дізналися про те, що приголосні можуть бути не тільки твердими або м’якими, а ще й дзвінкими або глухими. А визначити, який саме це звук – дуже просто! Варто лише затулити долоньками вуха і промовити звук. Якщо він буде «дзвеніти» - значить дзвінкий, якщо ні – то ні. І юхууу! Ми вже почали вивчати букви. Знаємо, що звук а на письмі передає літера а. Прекрасно її розрізняємо серед інших букв, і навіть читаємо з нею! Навчилися також писати маленьку букву а. А в п’ятницю на уроці читання на нас чекав сюрприз – у нас була екскурсія у сільську бібліотеку. Нас там радо зустріла бібліотекар Любов Анатоліївна. Розказала про важливість книжок, про їхнє різноманіття. Показала полиці з книгами для найменших читачів і познайомила з бібліотечним охоронцем – великим білим ведмедем, який дивиться за порядком і розповідає їй про те, чи відвідувачі дружать із книгами. Ми пригадали правила, яких потрібно дотримуватись у бібліотеці, а також відгадували загадки про казкових персонажів. Нам було так цікаво! Ми пообіцяли обов’язково завітати до бібліотеки знову і «прихопити» із собою друзів або рідних.

На математиці ми лічили в прямому і зворотному порядку, знаємо вже парні і непарні числа, вивчили порядок чисел і знаємо тепер, яке знаходиться попереду, між або після певного числа

Темою тижня (Я досліджую світ) була ДОРОГА ДО ШКОЛИ. Ми говорили про ДУЖЕ важливу річ– про нашу безпеку на дорозі. Ми вивчили складові частини дороги, навчилися розрізняти знаки для пішоходів, дослідили шлях до нашої школи, навчилися правильно переходити дорогу. А також виготовляли світловідбивачі, щоб бути помітними на дорозі у темряві.

Цікаво було. Далі буде

Дивитись відео за покликанням wym-1696725464861

Історія шоста. Про важливе

/Files/images/skripnik_oyu/6.png Цей тиждень почався для нас спортивно і творчо, а саме стартував Олімпійський тиждень. Нам розповідали про історію і традиції Олімпійських ігор сучасності, знайомили з олімпійськими видами спорту. Ми творили на цю тему – малювали

Ми піклуємося про себе не тільки фізично, а й дбаємо і про своє ментальне здоров’я. Першокласники доєдналися до Всеукраїнської руханки сили. Зрозуміли, що бути спокійним і врівноваженим теж дуже важливо.

Звісно, набиралися знань. Вивчили букви Уу, Оо, навчилися їх писати. На математиці порівнювали числа. І знаємо вже спеціальні знаки - більше ніж, менше ніж, дорівнює. Вчилися додавати за допомогою малюнків та дізналися, як записувати дію додавання.

Темою тижня (Я досліджую світ) була «Наша Батьківщина». Розмовляли про те, чим багата наша Батьківщина, ознайомилися з досягненнями українців. Говорили про державні символи, малювали Герб, слухали Гімн України. Дізнавалися про засновників Києва, а також про державні свята. На мистецтві пізнавали культуру рідного народу – вчилися зображати орнамент. А на уроці дизайну виготовляли обереги – сердечка з солоного тіста - подаруноки для наших хоробрих захисників. На уроках іноземної мови дізнавалися, як називається шкільне приладдя англійською, гралися і виконували проєктну роботу – ліпили з пластиліну шкільні речі й питали один в одного: «What’s that?» Було весело!

Ще про ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ: у четвер відбулася зустріч з представником ДСНС, паном Сергієм, справжнім сапером, який розповідав, як вберегтися від мін. Ми добре запам’ятали його поради: НЕ ПІДХОДЬ, НЕ ЧІПАЙ, ДЗВОНИ 101!

Далі буде…

Переглянути відео - перейдіть за покликанням

Історія сьома. Осінь чудесна

/Files/images/skripnik_oyu/7.png Цей тиждень, як і завжди, був насиченим і ДУЖЕ КРАСИВИМ.

Він почався з розмов про здорове харчування. Говорили про те, як важливо їсти корисну їжу і, навпаки, обмежувати себе у споживанні фаст-фуду, газованих напоїв, солодощів.

На уроках української мови ми продовжували вивчати звуки та літери, що їх позначають (Ии, Мм), слухали казку про Лисичку і Журавля, вчилися читати. І навіть написали слово «мама».

На уроках іноземної мови було так цікаво! Ми слухали історію про шкодливих мишенят, які брали чужі речі без дозволу. І знаємо, що це дуже негарно! Дізналися, що вулицями Лондона їздять червоні двоповерхові автобуси, які називаються double deckers. Ми робили їх з паперу. Розглядали прапор Об’єднаного Королівства, називали його кольори.

А на математиці вчилися додавати у рядок і стовпчик. Також додавали за допомогою моделей, розпізнавали рівності на додавання. Разом з веселим жабенятком Містером Лутту навчилися додавати за допомогою числової прямої.

Темою тижня (Я досліджую світ) була Золота осінь. Саме тому ми сказали на початку, що цей тиждень був неймовірно красивим))) Ми розмовляли про те, чим особлива осінь, які зміни відбуваються у природі з її приходом. Пригадували, які фрукти, овочі, квіти є восени. Дізнавалися, як тварини готуються до зими. До речі, чи знали ви, що у нашому парку мешкає руденька красуня-білочка?))) Ми зустрілися з нею під час прогулянки. Так цікаво було за нею спостерігати!

На уроці мистецтва робили аплікацію з листя, травинок, квітів «Незвичний акваріум». А на дизайні навчилися малювати за допомогою листя. Яскраво вийшло!

Увесь цей тиждень учні нашого класу МИЛУВАЛИСЯ осінньою природою, НАСОЛОДЖУВАЛИСЬ чудовою погодою та ловили теплі промінці й павутинки бабиного літа)))

Далі буде...

Переглянути відео - перейдіть за покликанням

Історія восьма. Про минуле й сьогодення

/Files/images/skripnik_oyu/1699133752135.jpg Тиждень був ЦІКАВЕННИМ і, як завжди, насиченим. Ми багато чого зробили, багато чого нового дізналися

На уроках української мови ми продовжували вивчати звуки й літери, що їх позначають. Вже знаємо Іі та Нн, вміємо писати ці букви, а також слова і речення з тими літерами, що вже вивчили. Більше того (вітайте нас), ми вже читаємо!

У вивченні іноземної теж «ростемо». Закріплювали свої знання з теми «Школа» і перевіряли їх – виконували тестову роботу. Почали нову тему «Family and friends». І ви знаєте, так смішно й незвично казати «mother» своїй мамі, а тата кликати «father»!))) Ну нічого, нехай теж вчать англійську разом з нами.

На математиці ми розв'язували задачі на додавання. Дізнавалися, як називаються компоненти рівностей на додавання; і у чому полягає переставний закон. А також шукали помилки у рівностях на додавання.

На уроках Я досліджую світ ми подорожували у минуле на … машині часу! Дізнавалися про історію нашої планети (а ви знали, що колись давно був один материк - Пангея, який потім розколовся на шість!), динозаврів, які жили мільйони років тому. Тепер ми знаємо, хто такі археологи, а також які інструменти вони використовують, щоб відкопати та дослідити знахідки. Ми говорили і про первісних людей: як вони виглядали, де жили, як зігрівали себе, як полювали на мамонтів. Ох і непросто їм жилося! А ще ми дізналися про жителів давньої України – трипільців (про їхнє житло, одяг, побут), а також про могутню державу Київську Русь, на чолі якої стояли князі. Ми переконалися, що історія нашої землі сягає давніх часів.

А на дизайні виготовляли… власного динозавра! А точніше – його скелет. Цікаво було!

Разом з усіма україномовними українцями відзначали День української писемності і мови: віталися різними мовами, підбирали слова, які описують нашу мову, грали у словникову вікторину, пояснювали вислови, пригадували казки, слухали пісню про українську мову. Знаємо: наша мова – найпрекрасніша для нас! А ще виконували завдання онлайн-олімпіади з української мови (так, так, для найменших теж таке є). Віримо, що у нас будуть гарні результати. Обіцяємо повідомити про них.

У п’ятницю відзначали День визволення України від фашистських загарбників. Згадували людей, які самовіддано захищали нашу землю у часи Другої Світової. Розуміємо, що завдяки їм та їхньому подвигу живемо зараз у вільній країні. Слід пам’ятати це..

Далі буде…

Щоб переглянути відео, перейдіть за покликанням

Історія дев'ята. Спортивно-технічно-гарбузова

/Files/images/skripnik_oyu/Beige Brown Aesthetic Autumn Photo Collage Inspirational Facebook Cover.png Спортивно-технічно-гарбузова))) Незвичайне поєднання, еге ж?))) А саме так все і було. Цікаво? Нумо дізнаватись!

Тиждень почався зі спортивних змагань. У другому етапі онлайн-змагання «Вільні люди» від нашого класу взяли участь Гліб Гусак і Рома Литовець. І знаєте, наші хлопці КРУТІ! Тому що виконати таку вправу (вис на зігнутих руках), як вони робили, не кожному дорослому під силу. Пишаємося!)))

На уроках української мови ми вивчали звуки [л], [л’]. Тепер знаємо, що на письмі їх позначає літера «ел». Навчилися писати цю букву, і маленьку, і велику. Познайомились також з літерою «ве». Потихеньку читаємо і пишемо буквосполучення, слова, речення з вивченими буквами. У нас добре виходить!

З англійською у нас теж все GOOD. Тепер ми можемо гукати англійською і дідуся з бабусею)) А ще ми знаємо, як називаються англійською наші домашні улюбленці. Це так просто! У когось є CAT, а хтось має DOG чи BIRD, або FISH. Ми малювали свого улюбленця і розповідали про нього (англійською, звісно). А також клеїли наліпки, розфарбовували, багато слухали і говорили.

На математиці виконували дію додавання як знаходження цілого. Тепер ми знаємо, що будь-яке число (ціле) складається з менших чисел (частинок). Вивчили склад чисел 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

На початку ми згадували, що цей тиждень мав технічну складову. Саме так. Тому, що тема минулого тижня (Я досліджую світ) - «Світ техніки». Учні нашого класу пригадували, яку техніку використовують у містах і селах. Говорили про те, як допомагає людям техніка вдома, як вона змінювалась з часом. Це так цікаво! Спитайте у бабусі, як вона прала одяг колись; або у дідуся про те, якими були телевізори в його дитинстві! Багато приладів виглядають зовсім інакше, а деякими перестали користуватись взагалі. А скільки нового винайшли! Наприклад, роботів. Ми дізнавалися, як використовують роботів і якими вони бувають.

Навчилися також безпечно поводитись з інструментами та побутовими приладами.

На дизайні першокласники виготовляли модель робота з геометричних фігур, вирізаних із кольорового паперу.

А на мистецтві були скульпторами і скульпторками – ліпили равликів. Вони вийшли такими симпатичними)) Бо учні першого класу – талановиті і працьовиті!

Тепер до гарбузової частини)) У понеділок був оголошений початок тижня мистецьких дисциплін. А також презентовано захід - фестиваль «Гарбуз-FEST». Що ми тільки не робили! І малюнки, і кросворди, і аплікацїї, і поробки… Коротше, креативили по повній))) Дякуємо Вербицькій Зої Володимирівні за організацію такого цікавого заходу й за …солодкі подарунки для учасників! Гарбузово було!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

З підсумками фестивалю можна ознайомитись, перейшовши за покликанням. Більше деталей - на дошці padlet

Історія десята. Космічна, добра й толерантна

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2023-11-23 165652.png З нами, як завжди, цікаво. Ходімо дізнаватися, що було цього тижня!)))

Тиждень почався з добра, а саме: ми дізналися про 13 листопада як про Всесвітній День доброти, про ефект добрих справ для тебе самого і для інших людей, пройшли розумний квіз «Добрі справи. Так чи ні»

На уроках рідної мови вивчали звуки й букви, що їх позначають. Вже знаємо Вв, Сс. Читаємо слова, речення, невеличкі текст (не просто читаємо, а вміємо інтонувати речення). Пишемо слова й речення з вивченими буквами.

На іноземній так весело було!)) Ми грали в ігри, приміряли на себе різні образи: хтось був дідусем чи бабусею, а хтось мамою чи татом, сестрою чи братом)) Питали: «Is it your father?»

Була також проєктна робота – ми робили сімейний альбом – малювали своїх найрідніших)) Гарно було, душевно))) А ще ми почали вивчати фонікси. І тепер знаємо, з якого звука починаються такі слова як apple, ax, alligator…

На математиці закінчили вивчати склад чисел (9, 10). Додавали по три числа. Перевірили свої знання. Познайомилися з дією віднімання.

Тема тижня (Я досліджую світ) - «Космос». Ми дізнавалися про Всесвіт, Сонячну систему, нашу планету. Знаємо тепер, чому відбувається зміна дня і ночі, чому змінюються пори року. Відчули себе космонавтами – здійснили подорож на невідомі науці планети))) Космічно було!

На дизайні ми виготовляли корисну річ - модель годинника. Чудові вийшли годинники у нас!

На уроці образотворчого мистецтва виготовляли котиків і собачок з паперу у техніці оригамі.

16 листопада в усьому світі відзначався День толерантності. У нашому ранковому колі говорили про те, що таке толерантність, визначали ознаки толерантної людини, дивились мультик на цю тему. Знаємо, що бути добрими і терпимими до інших – дуже важливо!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія одинадцята. Не по-дитячому серйозна

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2023-12-11 124654.png Цей тиждень почався з вітань, бо 20 листопада відзначався Всесвітній день дитини. Нам бажали зростати здоровими і щасливим. А ми, в свою чергу, пообіцяли, що так воно й буде))

Ну а далі – серйозні речі: 21 листопада ми говорили про ГІДНІСТЬ і СВОБОДУ, про право людей робити свій вибір, висловлювати свої думки, право ЖИТИ у ВІЛЬНІЙ країні; грали у гру «Гідні вчинки», малювали.

З приємного (бо треба ж розбавляти серйозність позитивом): наші хлопці отримали заслужені нагороди - грамоти за участь у змаганнях «Вільні люди». Пишаємося ними!))

На уроках української мови продовжували пізнавати вивчати грамоту. Ми вивчили ще дві літери – Кк та Ее, вже вміємо їх писати, а також читаємо слова з цими буквами. До речі, чи знаєте ви, що таке ЕНОКІТАКЕ? Ага? (поґуґліть, поґуґліть))) А ми, першокласники, знаємо!)))

На уроках іноземної було теж цікаво: ми слухали історію «The big race». І тепер знаємо, що насміхатися з інших – негарно й недостойно. Також повторювали назви членів сімей. Так смішно було казати mother cat-father cat-baby cat. Продовжили вивчати фонікси, знаємо літери Bb, Cc.

На математиці познайомились із дією віднімання. За цей тиждень ми навчилися віднімати за допомогою малюнків, числової прямої та моделей. А також розв'язували задачі на віднімання.

Тема цього тижня (ЯДС) – Як стати підприємливими. Це теж серйозно і … цікаво! Ми дізнавалися, як стати підприємливими, навчилися рахувати і заощаджувати гроші. Говорили також про добрі справи.

На дизайні виготовляли скарбничку з пластикової пляшки. Тепер є, куди складати свої кишенькові гроші))

На уроці мистецтва мали змогу відчути себе ілюстраторами/ілюстраторками – створювали ілюстрацію до улюбленої казки.

У п’ятницю сумували разом з усією країною – вшановували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Розуміємо тепер, чому наші бабусі і дідусі збирають зі столу крихточки хліба… і вчать нас шанобливо до нього ставитись.

Ми пам’ятатимемо…

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія дванадцята. Про добрі справи

/Files/images/skripnik_oyu/photo_5456289009769762105_y.jpg Тиждень почався непросто – не було електрики через негоду. Тому довелося повчитися трохи самим. Але і в цьому є свої плюси – вчимося бути самостійними)) А ще, це можливість відпочити від ґаджетів та насолодитись спілкуванням з друзями та близькими.

Чого ж ми навчилися? Тепер усе по порядку))

На уроках рідної мови продовжували вивчати літери. Знаємо вже букви Рр, Пп, вміємо читати і писати слова з ними. Читали тексти, вірші, досліджували слова, грали в мовні ігри.

На іноземній повторювали все те, що вивчали протягом теми «Family and friends». Вивчили літеру Dd. Розпочали нову тему. І тепер вже вміємо лічити англійською до десяти, казати про свій вік і запитувати How old are you?

На математиці вчили назви компонентів рівностей на віднімання, знаходили невідому частину цілого, порівнювали числа й вирази, дізналися про різнецеве порівняння.

Тема цього тижня (ЯДС) – Людина і її здоров’я. Неймовірно цікава тема! Ми вимірювали свій зріст і масу тіла, вивчали частини тіла людини (і тварин також), дізнавалися, що робити, якщо захворіли, вчилися дбати про своє здоров’я.

На дизайні ми говорили про наші стопи. Дізналися про плоскостопість, а також виготовили незвичайну доріжку із власних слідів.

А на уроці мистецтва створювали образ Янгола – помічника Святого Миколая(ми ж готуємося до свята))) з паперу/паперових тарілочок. Красу витворяли!))

І про НАЙПРИЄМНІШЕ))) , бо дарувати, виявляється, приємніше, ніж отримувати)) Напередодні свят ми готували дарунки НАЙЧЕМНІШИМ – робили мішечки-обереги для військових. А навчила нас цьому Зоя Володимирівна - розповіла про значення предметів, цілющих трав, котрих ми вкладали в мішечки; показала, як наповнювати, зав’язувати, прикрашати їх. Ми дуже-дуже старались і думаємо, що в нас гарно все вийшло. Що наші думки, тепло наших рук передадуться нашим Миколайчикам і захистять їх. Віримо і дякуємо їм за все!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія тринадцята. Святкова

/Files/images/skripnik_oyu/1702062458027.png Цей тиждень видався НУ ДУЖЕ НАСИЧЕНИМ! Чого тільки не було! Цікаво? Нумо дізнаватися!))

Пам’ятаєте, ми казали, що обов’язково поділимось результатами онлайн-олімпіади з української мови, у якій взяли участь до Дня української писемності і мови? Так от! Ми отримали сертифікати учасників і … дипломи ПЕРЕМОЖЦІВ від національної освітньої платформи «Всеосвіта»! Отакі ми молодці!)))

У вівторок, 5 грудня, говорили про Волонтерів – людей небайдужих, добрих, людей з великим серцем. Знаємо, що без їхньої допомоги важко було б іншим – дітям, дорослим, стареньким, цивільним, військовим… Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за самовіддану працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!

І ось настав той день, якого чекають увесь рік всі дітлахи (і дорослі теж, якщо чесно) - 6 грудня - День Святого Миколая – день світла, радості, надії і віри в дива!))) Вранці усі заглянули під подушку, це точно)) і щось знайшли (або ще знайдуть, бо до декого Миколай завітає трохи пізніше). А у класі, святково прикрашеному (це постаралися помічники Миколая, певно янголи))), наша вчителька передала кожному з нас послання і смаколик від Святого)) Чарівно було!

Звісно, згадали й про НАЙЧЕМНІШИХ цього дня, бо цей день – ЇХНІЙ день теж – День Збройних Сил. Подумки попросили Миколая допомагати їм та оберігати.

Ще у цей незвичайний день до нас завітали гості – знавчині дитячих (і не тільки) душ – психологині. Вони гралися з нами і пригощали солодощами))

7 грудня відзначали День української хустки – говорили про наші традиції, а також спробували пройти вебквест «Берегиня вроди – українська хустка». Колоритно було!

Свята святами, але навчання ніхто не відміняв)) Ми продовжували пізнавати цікавий світ науки.

На уроках рідної мови слухали і читали казку «Ріпка», вивчили букву Тт, творчо працювали над змістом текстів.

Навчились описувати свій стан англійською, а також розповідати про зовнішність людей або тварин. Цікаво було говорити про зовнішність героїв відомої казки (Cinderella) англійською))

На математиці ми досліджували взаємозв’язок між діями додавання і віднімання, а також дізнавалися про сімейство рівностей. Перевірили свої знання і оцінили свої уміння.

Тема цього тижня (ЯДС) - Вода у нашому житті. Цікавезна тема! Ми дізналися про стани води, досліджували її властивості, дізнавалися, яка вода корисна, навчилися економити і берегти воду. А на дизайні малювали мильними бульбашками!

На уроці мистецтва зображали зимовий день (снігопад) у техніці «набризкування». Ніжно-сніжно вийшло!

А у п’ятницю (ще не все-е-е!))) ми розмовляли про те, як вберегтися від насилля, як не бути скривдженим і самому не перетворитись на кривдника. Про те, як важливо ДУМАТИ перед тим, як щось сказати або зробити. Це, дійсно, важливо.

А тепер все-е-е! Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія чотирнадцята. Зимова

/Files/images/skripnik_oyu/winter-activities.jpeg З нами, як завжди, цікаво!)) Що було? Гайда дізнаватись!

На уроках рідної мови ми продовжуємо вивчати звуки, літери, що їх позначають. Вже знаємо букви Дд і Зз. Тренуємося читати і писати.

На іноземній ми продовжували дізнаватися, як описувати зовнішність людини англійською; грали, виконували проєктну роботу, вивчали фонікси (Ее)

Продовжуємо відкривати для себе цікавий світ математики - вчилися лічити десятками, порівнювали, а також додавали та віднімали круглі числа за допомогою числової прямої та моделей.

Тема цього тижня (ЯДС) – Зимонька-зима. Ми обговорювали, яка погода буває взимку, як утворюються сніжинки. Ой, так цікаво було дізнатися, чому сніг білий! А ви знаєте, чому? А ще - який одяг захистить від морозу. Розповідали про розваги взимку. Навчилися розпізнавати листяні і хвойні рослини. Міркували, чому деякі тварини нічого не знають про зиму.

А на дизайні виготовляли годівнички для пташок. Ми розвісили їх у парку і заповнили кормом. Буде куди прилітати пернатим поїсти, коли настануть морози. А ще, знаєте, що? На прогулянках за нами завжди спостерігають…сови. Їх так багато у парку! Коли ці пташки дивляться на нас, здається, що вони знають про нас усе-усе. Такий у них погляд)

Ви знаєте, що ми – маленькі чарівники? Так-так, чарівники, бо на мистецтві створювали незвичайні узори для зимового віконця за допомогою свічки та акварельних фарб. Чарівно вийшло!

У середу до нас знов завітали гості – вже знайомі нам психологині. Розмовляли про те, які бувають емоції, розбирались, хто або що викликає певну емоцію. Ну й, звісно, погралися в ігри.

У четвер, 14 грудня, згадували про учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, про їхній героїчний ПОДВИГ і самопожертву заради людей. ШАНА й ПОВАГА цим людям!

Далі буде…

Дивитись відео - перейдіть за покликанням

Історія п'ятнадцята. Про зимові святкування

/Files/images/skripnik_oyu/3fzn4g243ayow2njv1amx4ijt-600x600.jpg Вже традиційно - з нами цікаво!)) Що новенького? Нумо дізнаватися!

На уроках рідної мови продовжували вивчати звуки і букви, що їх позначають. Знаємо вже літери Бб. Багато працювали над текстами («Друзі», «Навесні»). Слухали українські народні казки («Коза-Дереза», «Солом’яний бичок»), читали фрагменти казок, переказували, обговорювали їх – казали, чиї дії схвалюємо, а чиї засуджуємо. Вправлялися у письмі – писали слова, речення з вивченими буквами.

На іноземній слухали повчальну історію про друзів, і тепер знаємо, як важливо допомагати один одному. А також пригадали кольори, числа, назви тварин. Продовжили знайомство з фоніксами. Вже знаємо, що звуки f і g позначаються літерами Ff, Gg, а також запам’ятали слова, які починаються з цих звуків.

На математиці розв’язували задачі на різницеве порівняння, тренувалися віднімати круглі числа, перевіряли свої знання та оцінювали свої уміння.

Тема цього тижня (ЯДС) – Зимові свята. Ми пригадували, які є зимові свята, дізнавалися, як святкують Різдво в інших країнах; що таке вертеп, Святий вечір. Обговорювали, як приймати гостей, ознайомлювалися з правилами безпеки біля ялинки. А на дизайні створювали ялинкові прикраси. ПРЕКРАСНІ вийшли прикраси))

На мистецтві слухали колядки і зображали Різдвяну зірку або ялинку – атрибути Різдвяного свята.

В середу (вже теж традиційно) до нас завітали психологині. Ми малювали та грали в ігри.

В цю п’ятницю так весело було. Ми гралися, співали, танцювали. Особливо нам сподобалась колядка у виконанні Тіни Кароль. А ще, день був настільки теплим, що на сонечку у шпаринках снували…солдатики))

Поки все. Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія шістнадцята. Новорічна

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-01-14 133054.png Минув ще один тиждень нашого навчання. Він був якимсь незвичайним - ми і вчилися, і водночас чекали Нового року, смаколиків, подарунків, канікул ))

Що ж було? Давайте дізнаватись!

У понеділок ми вітали один одного з Різдвом Христовим, говорили хороші слова й старалися поводитися чемно.

На уроках рідної мови ми познайомились з м’яким знаком, буквосполученням ьо та буквою «йот»; читали склади, слова, речення; діалог, а також текст «Мудра сорока»; закріплювали уміння писати вивчені літери.

На іноземній повторювали усе те, що вчили протягом теми You and me – наш стан, настрій, зовнішність, цифри до десяти; вивчили ще один звук і букву, що його позначає (Hh).

На математиці додавали і віднімали в межах десяти, розв’язували задачі, додавали і віднімали круглі числа.

На уроках Я досліджую світ продовжили тему зимових свят. Говорили про традиції святкування Різдва та Нового року у нашій країні. А на дизайні продовжували робити новорічні прикраси. Ми виготовили симпатичних дракончиків – символів прийдешнього року)

На уроці мистецтва робили новорічні ялинки у техніці аплікація. Гарні вийшли ялиночки!

В середу до нас завітали психологині. Ми малювали, розповідали про свої суперсили та клеїли красиві підвіски.

У п’ятницю все більше й більше відчувався дух свята. Це був незвичайний день! Ми відгадували загадки, кросворд, ребуси, пригадували казки, робили спільну роботу – створювали новорічний плакат, грали в ігри, ну і звісно, пригощалися солодким! А ще наша однокласниця, Аня Дурасова, приготувала усім нам невеличкі подарунки))) Незабутньо було!

Ми бажаємо усім щасливого Нового року! І нехай НАЙЗАПОВІТНІШЕ ЗБУДЕТЬСЯ!

Далі буде…(вже у новому році)

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія cімнадцята. Театральна

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 194758.png Привіт-привіт усім! Скучили? Ми – так! Один за одним, вчителем, навчанням, нашими шкільними буднями)))

Що ж новенького вивчали? Давайте дізнаватись!

На уроках рідної мови закріплювали звукове значення букви “йот”, вивчили літеру Яя, навчилися її писати, працювали над текстами.

На іноземній ми вчили назви іграшок. Знаємо, що таке bike, kite, plane. А також, як сказати “встань”, “сядь”, “плесни в долоні” англійською.

На математиці було дуже цікаво! Разом з їжачком Жекою вчились рахувати до 20, знайомились з розрядами чисел, лічили по колу, хаотично, двійками, працювали з парними і непарними числами.

Тема тижня (Я досліджую світ) - Театр відчиняє двері. Ми дізналися, що є в театрі, навчилися показувати пантоміму, ознайомилися з театральними професіями, правилами поведінки у театрі.

А на дизайні виготовляли театральні маски та гралися в театр. Театрально було! )))

На уроці мистецтва переглядали виставку кращих робіт за перший семестр. Ми стільки краси натворили! Аж самим не віриться!

У четвер, 18го, ми дізнались безліч цікавого про День сніговика: чому саме цього дня відзначають День сніговика, хто його першим зліпив (ви точно не знаєте!), хто придумав слово “сніговик” та багато іншого.

Гарним видався початок нового семестру!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія вісімнадцята. Про унікальність

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 195504.png Цього тижня ми говорили про те, що кожен з нас неповторний, один/одна такий/така на всьому білому світі…Але давайте все по порядку.

У понеділок, 22 січня, вся країна відзначала День Соборності. Ми дізналися про історію свята, про те, що воно означає для кожного українця. Розуміємо тепер, що лише в єдності і соборності можемо перемогти ворога.

Що з навчанням? Рухаємось далі. Пізнаємо, досліджуємо, вивчаємо.

На уроках рідної мови ми складали і записували діалог, закріплювали вміння писати букви в поєднанні, списували речення, вивчили літеру Шш, навчилися її писати.

На іноземній продовжували вивчати назви іграшок. Знаємо, що таке ball, robot, train. Гралися з картками. І тепервміємо говорити, які іграшки в нас є, а яких немає. Класно було!

На математиці порівнювали числа в межах 20, додавали і віднімали за допомогою числової прямої, а також за допомогою десяткових рамок. Додавали в межах 20 за допомогою зручних доданків. Ось такі ми розумники!))

Тема цього тижня (ЯДС) – Ми різні, але рівні. На уроках ми з’ясували, що таке неповторність, переконалися, що всі люди різні, але мають багато спільного, порівняли свої смаки та захоплення зі смаками та захопленнями однокласників. А на дизайні виготовляли сніжинки з паперу. Бо вони, як і ми, унікальні. Неповторно було!

На мистецтві знайомилися з формою та створювали власного сніговика – з пластиліну або ватяних дисків.

Ще ми дбаємо про своє ментальне здоров’я – навчилися робити класну руханку. Вона називається «Я і ти». Це було так весело! Тепер це одна з найулюбленіших!

А ще до нас приходила Лінда – знайома всім дітлахам центру собака)) Вона обожнює гратися з дітьми! І в неї такі … добрі очі)))) (Лінда теж унікальна). Наш Рома Литовець сказав, що це його собака, правда, мама ще не знає про це (!) ))) Отакі справи!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія дев’ятнадцята. Всі професії важливі!

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 195733.png Ось і пройшов черговий тиждень нашого навчання. Що було? Гайда дізнаватись!

На уроках рідної мови закріплювали літеру Шш, а також вивчили нову букву Жж. Читали з нею, навчилися її писати. Опрацьовували тексти. Читали українську народну казку «Казка про жолудь».

На іноземній виконували проєктну роботу – малювали постери із зображенням своїх іграшок і розповідали про них. Вчили нову букву Ii. Слухали повчальну історію про те, що треба ділитися іграшками з друзями.

На математиці продовжували працювати з числами другого десятка: віднімали за допомогою зручних доданків, розв’язували задачі за допомогою моделей і малюнків, розбирались із сімейством рівностей у межах 20. Пройшли тест і оцінювання за темою.

Тема цього тижня (ЯДС) – Світ професій. Ми дізналися, які бувають професії, що роблять люди різних професій; з’ясували, хто працює у супермаркеті; говорили про професії минулого і майбутнього (дивувались, фантазували і сміялися, уявляючи професію хлопчика для лайки, зоопсихолога, космічного гіда), а також про творчі професії. Це було так цікаво!

А на дизайні створювали капелюхи професій. Професійно було!)))

На уроці мистецтва згадували театр та робили маски для вистави.

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцята. Ігри – це серйозно

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 195953.png Мега цікавий тиждень! Чому? Бо гратися ми ой як любимо! Що робили? Давайте дізнаватися!

Тема тижня (ЯДС) - Ігри - це серйозно. На уроках (і не тільки) ми дізнались, в які ігри грались наші бабусі і дідусі, мами й тата. Спробували й самі пограти в “Монетку”, “Горобчиків”, “Море хвилюється...”Так весело було!

Знаємо, які це рольові ігри. А ще - багато говорили про улюблені комп’ютерні та інтелектуальні ігри. Не забули пригадати й про правила роботи за комп’ютером.

А на дизайні - виготовляли головоломку - танграм. Не повірите, скільки класних фігурок можна скласти з його частинок!

На математиці ми дізнались, як утворюються двоцифрові числа, моделювали та порівнювали їх.

На уроках рідної мови вивчили дві нові букви - Гг і Ґґ - графічно схожі, але звуки позначають зовсім різні. Навчилися писати ці літери, а також сполучення і слова з ними.

На іноземній продовжили тему Toys and games. Пригадали все, що вивчали. А також познайомились ще з двома звуками і літерами, що їх позначають. Ростемо!)))

На мистецтві створювали героя або героїню для свого домашнього театру.

Загалом, класно було цього тижня!

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцять перша. Про транспорт та багато іншого

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 201542.png Новий тиждень - нові відкриття! Що ж було? Нумо дізнаватись!))

На уроках рідної мови вчили нові букви - Єє та Чч, тренувались читати з ними та писати ці літери.

На іноземній повторювали все, що вивчали протягом теми. А також почали нову - My body. Знаємо, що таке ears, eyes, mouth, nose.

На математиці розбиралися з таблицею чисел першої сотні, лічили в прямому і зворотньому порядку в межах 100, лічили двійками, п’ятірками і десятками в межах 100, перевірили і оцінили свою роботу - написали тест.

Тема тижня (ЯДС) – Транспорт. Ми досліджували залізничний, повітряний, водний, громадський та спеціальний транспорт. Навчилися бути ввічливими пасажирами.

А на дизайні створювали власну модель транспортного засобу.

На мистецтві малювали казковий будиночок . Було де розгулятись нашій фантазії!))

У п’ятницю в країні відзначався День єднання. Ми теж не стояли осторонь.

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцять друга. Наш край

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 202245.png Цей тиждень був цікавим і таким щемливим...Бо ми говорили про нашу Батьківщину, про свій рідний край.

На уроках рідної мови вивчили літеру Цц, закріплювали вміння читати і писати з вивченими буквами, працювали над текстами.

На іноземній продовжили вивчати назви частин тіла, знаємо, що таке head, arms, legs, hands,feet, fingers, toes, teeth. А ще ми слухали казку про Little Red Riding Hood. Знаєте, хто це? - Червона шапочка!

На математиці додавали і віднімали в межах 100 за допомогою моделей, у стовпчик, круглі числа, на основі розрядних доданків.

Тема тижня (Я досліджую світ) - Наш край. Ми обговорювали переваги проживання в місті та в селі, ознайомилися з природою, пам’ятками та видатними людьми Миколаївщини.

А на дизайні створювала власний космічний паспорт!))

На мистецтві створювали свого героя чи героїню для мультфільма.

20 лютого країна вшановувала подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні".

21 лютого усі люди у світі відзначали День рідної мови. Ми теж милувалися красою своєї...солов’їної.

24 ЛЮТОГО 2024 РОКУ: ДЕНЬ ТИШІ...

ШАНУЄМО...

ПАМ’ЯТАЄМО…

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцять третя. Мандруємо Україною

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 203355.png Цього тижня ми мандрували своєю країною , милувалися, пишалися своєю Батьківщиною. Бо кожен куточок і кожна людина у ній - прекрасні!

На уроках рідної мови вивчили дві літери - Юю та Хх. Навчилися їх писати. Читали з ними.

На іноземній ми грали у гру - тренувались говорити, хто що вміє робити (He/she/it can...). А також виконували проєктну роботу - робили паперову ляльку.

На математиці віднімали двоцифрові числа на основі розрядних доданків; писали тест, оцінювали свої досягнення; почали вивчати новий розділ - “Розміри”, порівнювали довжини та висоту предметів.

Тема тижня (Я досліджую світ) - Мандруємо Україною. Ми збирали речі для мандрівки, обговорювали, як відпочивають у горах, на морі, в столиці, дізнавалися, як поводитись під час екскурсії, що робити, якщо загубився.

А на дизайні виготовляли рамочки для фотографій - щоб зберегти спогади про наші мандрівки.


На мистецтві ми зустрічали весну - малювали проліски.

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцять четверта. Про час

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-15 205614.png Цього тижня ми досліджували час ... і не тільки.

Я досліджую світ - тренувались визначати кількість днів у місяці за допомогою рук; міркували, чому місяці мають такі назви; пригадували назви днів тижня; вчилися складати план на тиждень; дізналися про те, якими були годинники в давнину, навчилися визначати час за допомогою годинника, запитувати і відповідати на запитання про час.

А на дизайні виготовляли оригінальні календарі тижня та року.

На мистецтві ми фантазували - придумували і малювали тварину, якої не існує насправді. Фантастично було!

А ще... на уроках рідної мови вивчили букви Фф та Її, читали і писали з ними.

На іноземній слухали повчальну історію. І тепер знаємо, що про людей судять по вчинках, а не по зовнішньому вигляду. Говорили про тварин-символів різних країн. Вчили нову букву. Виконували цікаві завдання.

На математиці порівнювали ширину об’єктів, вимірювали довжини “на око”(робили припущення), а також різними нестандартними одиницями, наприклад кубиком, скріпкою або іншими предметами. Знайомимося з різними інструментами для вимірювання та стандартними одиницями, в яких вимірюють розміри. Спробували креслити відрізки. Вже знаємо, що таке іменовані числа.

Цього тижня учениці нашого класу брали участь у поетичних читаннях до річниці дня народження великого Кобзаря - Тараса Шевченка. Ксюша і Саша такі молодчинки! Вони так старалися!))

Ось таким він був, наш тиждень.

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Історія двадцять п'ята. Водний світ

/Files/images/skripnik_oyu/Знімок екрана 2024-03-20 015747.png Тиждень, що минув був цікавим і продуктивним. Що робили? Давайте дізнаватися!

На уроках рідної мови вчилися писати велику літеру Ї, вчили букву Щщ - тепер знаємо, що вона позначає два звука - ш і ч, навчилися писати малу й велику Щщ. А ще читали цікаві тексти (Вітерець і книжечка", "Що таке щастя? ") й розмірковували про те, що таке щастя, малювали його. Ми дійшли висновку, що у кожного воно своє. Але є і спільні складові. Це - твоя родина, друзі, мир і безпека.

На іноземній ми повторювали усе, що вчили протягом теми. А також писали тест, щоб перевірити свої знання.

На математиці почали вивчати новий розділ - “Маса”. Ми порівнювали об’єкти, щоб визначити, які важчі, а які — легші, вимірювали масу за допомогою предметів та стандартних одиниць вимірювання, писали тест, щоб перевірити свої знання; оцінювали свої досягнення.

Тема тижня (Я досліджую світ) - Водний світ. Ми ми розглядали, які бувають водойми, дізнавались, які рослини і тварини живуть у прісних і солоних водах; і навіть тренувались затримувати дихання яксправжні пірнальники!

А на дизайні створювали будинок для маленьких водних істот!)

На мистецтві розглядали світлини із зображенням пташок, слухали їхні голоси, робили пташку з паперу. Весняночарівно було!

Таким був наш ВОДНИЙ тиждень і (скажу по секрету: декого він дуже захопив)))

Далі буде…

Дивитися відео - перейдіть за покликанням

Кiлькiсть переглядiв: 83

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.